Historia klubu

We wrześniu 2017 roku grupa karateków wywodzących się z Tarnowa (W. Hajduk, K. Bajan, M. Starzec, A. Ząbek, A. Nowicki) postanowiła rozszerzyć działalność i krzewić kulturę fizyczną karate, by trafić do jeszcze większej ilości osób.

Działalność w Wojniczu rozpoczęto od serii pokazów oraz wystąpień w szkołach w celu promocji karate w regionie. Oficjalnie w październiku zaczęto prowadzić treningi na ziemi wojnickiej, zrzeszając w tym okresie ok. 100 klubowiczów.

Treningi prowadzą wychowankowie Shihan Wiesława Gwizda – tarnowskiego mistrza karate, który ze swoich umiejętności technicznych, organizacyjnych i sędziowskich znany był w całej Polsce oraz na Świecie.

Nasi instruktorzy zdobywali liczne tytuły na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

W 2019 roku odbył się w Wojniczu niezwykle prestiżowy turniej „Kwalifikacje do Mistrzostw Europy & Świata, którego organizatorem był WKS „Kyokushin” Karate.

W roku 2019 oraz 2020 odbywały się turnieje z cyklu „Memoriał Cichociemnych Spadochroniarzy AK”. W pamięci zapadnie nam szczególnie ten z roku 2020, gdzie startowało prawie 300 zawodników z 35 klubów z całej Polski, Austrii oraz Chorwacji.

Klub organizuje obozy szkoleniowe w Poroninie, Frysztaku oraz Solinie.